Konkurs per punesim [Al Trade] - Forumi archiEDU²
Forumi archiEDU²  

Kthehu pas   Forumi archiEDU² > archiEDU - arkitekturė - dizajn > konkurse
Home Regjistrimi Ndihmė Anėtarėt Kalendari Kėrko Postimet e sotme janė Shėno forumet si tė lexuara

Mirėse erdhėt nė forumin Forumi archiEDU².

Jeni duke e shfletuar forumin si i paregjistruar dhe keni casje te limituar pėr tė shikuar shumicėn e diskutimeve. Nėse i bashkėngjiteni free komunitetit do tė keni casje nė temat, komunikoni me shfrytėzuesit tjerė pėrmes (PM), t’i pėrgjigjeni votimeve, upload-oni gjėra dhe ēasje nė opsione tjera tė forumit. Regjistrimi ėshtė i shpejtė, i thjeshtė dhe falas kėshtu qė ju lutemi, bėhuni pjesė e kėtij komunitetit sot !

Nėse keni probleme nė lidhje me procesin e regjistrimit apo hyrje nė logarinė tuaj, ju lutemi na kontaktoni contact us.
Temė e mbyllur
 
Paneli i temės Shfaq mundėsitė
Vjetėr 10-09-2008, 11:14   #1
skitzoph
Architect
skitzoph has no status.
Junior Member
 
Avatari i skitzoph
 
Hera e fundit nė linjė: 27-02-2015 11:28
Regjistruar mė: Sep 2006
Vendndodhja: Prishtina
Koha e kaluar nė forum: 4 h 27 min 15 sec
Postimet: 236
Tema tė nisura: 16 Tema tė nisura
Faleminderime: 53
Faleminderuar 34 herė nė 15 Postime
Activity Longevity
0/20 20/20
Today Postimet
ssssss236
Konkurs per punesim [Al Trade]

Kompania AL TRADE shpall konkurs per punesimin e dy (2) teknikeve te arkitektures per pune ne zyre.

- Njohuri te mira ne ArchiCAD


* Afati i konkurimit eshte prej 10.09.2008 - 20.09.2008

Kontakti

arch. Arber Shala

044 204 904
049 204 904
arbershala@yahoo.com...
Regjistrohu pėr ta shikuar artikullin e plotė.
skitzoph nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 10-09-2008, 23:26   #2
flaka
archiedu VIP
flaka has no status.
Junior Member
 
Avatari i flaka
 
Hera e fundit nė linjė: 31-07-2012 09:33
Regjistruar mė: Dec 2006
Koha e kaluar nė forum: 1 h 8 min 59 sec
Postimet: 33
Tema tė nisura: 0 Tema tė nisura
Faleminderime: 27
Faleminderuar 2 herė nė 1 Postim
Activity Longevity
0/20 20/20
Today Postimet
sssssss33
Titulli: Konkurs per punesim

Ndoshta jashte temes.....Por eshte shume deshperus fakti qe per tu punesuar si teknik i arkitektures kushti i vetem qe duhet ta plotesosh eshte te kesh njohuri te mira ne ArchiCAD.
Kurgjo personale me kompanine AL TRADE, por nuk e di a eshte bindje e imja personale, apo dicka nuk eshte ne rregull me "konkurset" E DHIMBSHME qe po shpallen cdo dite ne profesionin tone...
Suksese per dy tekniket e ardhshem te arkitektures!...
Regjistrohu pėr ta shikuar artikullin e plotė.
flaka nuk ėshtė nė linjė  
Kėta 2 anėtarė ju faleminderojnė flaka pėr kėtė post tė dobishėm:
FADIL (11-09-2008), FisnikR (10-07-2009)
Vjetėr 11-09-2008, 08:34   #3
skitzoph
Architect
skitzoph has no status.
Junior Member
 
Avatari i skitzoph
 
Hera e fundit nė linjė: 27-02-2015 11:28
Regjistruar mė: Sep 2006
Vendndodhja: Prishtina
Koha e kaluar nė forum: 4 h 27 min 15 sec
Postimet: 236
Tema tė nisura: 16 Tema tė nisura
Faleminderime: 53
Faleminderuar 34 herė nė 15 Postime
Activity Longevity
0/20 20/20
Today Postimet
ssssss236
Re: Konkurs per punesim

Kolege,

Konkursi eshte i kerkum prej arkitektit perkates i cili e din pse e kerkon ArchiCAD-in. Personalisht jam user i Autodesk-ut, por te drejtat e konkurseve te tilla jane se kerkohet ajo qe eshte e nevojshme per diqka specifike.

Studentet qe kane njohuri me kete aplikacion, kane vullnet per pune, jane entuziast qe te angazhohen ne nje projekt konkret, i plotesojne kushtet qe te punojne ne kete detyre sipas disa parametrave qe vet arkitekti i ka dhene.


Sukses!...
Regjistrohu pėr ta shikuar artikullin e plotė.
skitzoph nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 11-09-2008, 10:48   #4
fatosi
Architect
fatosi ėshtė/is Student i arkitektures ne UP-FNA
Senior Member
 
Avatari i fatosi
 
Hera e fundit nė linjė: 10-09-2011 20:37
Regjistruar mė: May 2008
Vendndodhja: Gjakova
Koha e kaluar nė forum: 0 sec
Postimet: 409
Tema tė nisura: 12 Tema tė nisura
Faleminderime: 93
Faleminderuar 32 herė nė 26 Postime
Activity Longevity
0/20 17/20
Today Postimet
ssssss409
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek fatosi
Dėrgo njė mesazh pėrmes Skype™ to fatosi
Titulli: Re: Konkurs per punesim

------...
Regjistrohu pėr ta shikuar artikullin e plotė.

Herėn e fundit ėshtė redaktuar nga fatosi : 20-02-2011 nė 19:01.
fatosi nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 11-09-2008, 11:15   #5
skitzoph
Architect
skitzoph has no status.
Junior Member
 
Avatari i skitzoph
 
Hera e fundit nė linjė: 27-02-2015 11:28
Regjistruar mė: Sep 2006
Vendndodhja: Prishtina
Koha e kaluar nė forum: 4 h 27 min 15 sec
Postimet: 236
Tema tė nisura: 16 Tema tė nisura
Faleminderime: 53
Faleminderuar 34 herė nė 15 Postime
Activity Longevity
0/20 20/20
Today Postimet
ssssss236
Re: Titulli: Re: Konkurs per punesim

Cito:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga fatosi Shiko postimin
=skitzoph;

A mund te na tregosh lokacionin ku gjindet kjo kompani,edhe orarin e punes qe kerkohet te punohet ne ket kompani,sepse un jam teknik i arkitektures me not mesatare 5.0 ,di te perdor komplet archicad edhe autocad,dhe pjeserisht shum programe tjere te architectures.por me intereson orari, puna e studimeve qe fillojn muajin e ardhshem.
Faliminderti
Fatos Jetishi


arch. Arber Shala

044 204 904
049 204 904
arbershala@yahoo.com...
Regjistrohu pėr ta shikuar artikullin e plotė.
skitzoph nuk ėshtė nė linjė  
Kėta anėtarė tė faleminderojnė skitzoph pėr kėtė postim tė dobishėm:
fatosi (11-09-2008)
Vjetėr 11-09-2008, 14:32   #6
@bi
Brucosh
@bi has no status.
Junior Member
 
Avatari i @bi
 
Hera e fundit nė linjė: 09-12-2010 17:06
Regjistruar mė: Jan 2007
Koha e kaluar nė forum: 13 min 17 sec
Postimet: 5
Tema tė nisura: 2 Tema tė nisura
Faleminderime: 0
I faleminderuar 1 herė nė 1 Postim
Activity Longevity
0/20 19/20
Today Postimet
ssssssss5
Titulli: Konkurs per punesim

Pershendetje te gjithe te interesuareve per kete Konkurs.

Une jam Arber Shala, pra jam Arkitekti qe ne emer te kompanise Al-Trade e kam hapur kete konkurs.
Kerkoj ndjese nese informatat e dhene kane qene te mangeta dhe qe njeri prej anetareve te forumit edhe eshte deshperuar me formen e konkursit por siq edhe e ka cekur "skitzoph" neve na duhen per momentin teknike te arkitektures qe kane njohuri te mira ne ArchiCAD sepse projektet qe kane per tu punuar kane per tu punuar me Archicad dhe se projekti eshte i realizuar kurse tani neve duhet ate ta perpunojme ne ArchiCAD.
Sa per informim se si organizohen konkurset per punesim, njekohesisht pa dashur te ofendoj askend, atyre qe iu intereson mund te shiqojne ne web faqen zyrtare te Graphisoft-it, se sa thjeshte behen konkurset.

Ju faleminderit te gjitheve per mirekuptim, ndersa te interesuarve sukses.

P.S.
Se shpejti do te ju informojme se kur dhe ku duhet ardhur per intervisten e pare.

Me repsekt
Arch. Arber Shala...
Regjistrohu pėr ta shikuar artikullin e plotė.
@bi nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 11-09-2008, 19:16   #7
FADIL
Architect
FADIL ėshtė/is OBSERVING
Junior Member
 
Avatari i FADIL
 
Hera e fundit nė linjė: 06-01-2014 17:39
Regjistruar mė: Nov 2006
Vendndodhja: Prishtinė, KOSOVĖ
Koha e kaluar nė forum: 1 h 43 min 18 sec
Postimet: 260
Tema tė nisura: 7 Tema tė nisura
Faleminderime: 99
Faleminderuar 49 herė nė 27 Postime
Activity Longevity
0/20 20/20
Today Postimet
ssssss260
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek FADIL Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek FADIL
Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek FADIL Dėrgo njė mesazh pėrmes Skype™ to FADIL
Re: Titulli: Konkurs per punesim

Cito:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga @bi Shiko postimin
Pershendetje te gjithe te interesuareve per kete Konkurs.

Une jam Arber Shala, pra jam Arkitekti qe ne emer te kompanise Al-Trade e kam hapur kete konkurs.
Kerkoj ndjese nese informatat e dhene kane qene te mangeta dhe qe njeri prej anetareve te forumit edhe eshte deshperuar me formen e konkursit por siq edhe e ka cekur "skitzoph" neve na duhen per momentin teknike te arkitektures qe kane njohuri te mira ne ArchiCAD sepse projektet qe kane per tu punuar kane per tu punuar me Archicad dhe se projekti eshte i realizuar kurse tani neve duhet ate ta perpunojme ne ArchiCAD.
Sa per informim se si organizohen konkurset per punesim, njekohesisht pa dashur te ofendoj askend, atyre qe iu intereson mund te shiqojne ne web faqen zyrtare te Graphisoft-it, se sa thjeshte behen konkurset.

Ju faleminderit te gjitheve per mirekuptim, ndersa te interesuarve sukses.

P.S.
Se shpejti do te ju informojme se kur dhe ku duhet ardhur per intervisten e pare.

Me repsekt
Arch. Arber Shala

Tung Arber, a nuk eshte krejt poenta e ARCHICADIT dhe te gjithe BIM programeve, qe projekti punohet paralel ne dizajn dhe ne dokumentacion teknik.
HIQ spo e kuptoj pra, qe BIM-i per AL-TRADE eshte "unknown" koncept.

Edhe ma HIQ spo e mar vesh kete qe PROJEKTI eshte i realizuar, a do te thote kjo se behet "AS BUILT" faza e projektit apo behet inqezimi i objekteve per ndonje renovim, rekonstruktim apo adaptim?

Me respekt,
arch. FADIL DALIPI

P.S. Nuk e kam fare ndermend me apliku per AL-TRADE, por po du me bizedu ma teper pak ne lidhje me aplikimin e BIM programeve ne kompanite ndertimore dhe projektuese ne Kosove....
Regjistrohu pėr ta shikuar artikullin e plotė.
__________________
arch. FADIL DALIPI
FADIL nuk ėshtė nė linjė  
Kėta anėtarė tė faleminderojnė FADIL pėr kėtė postim tė dobishėm:
flaka (12-09-2008)
Vjetėr 12-09-2008, 10:52   #8
@bi
Brucosh
@bi has no status.
Junior Member
 
Avatari i @bi
 
Hera e fundit nė linjė: 09-12-2010 17:06
Regjistruar mė: Jan 2007
Koha e kaluar nė forum: 13 min 17 sec
Postimet: 5
Tema tė nisura: 2 Tema tė nisura
Faleminderime: 0
I faleminderuar 1 herė nė 1 Postim
Activity Longevity
0/20 19/20
Today Postimet
ssssssss5
Titulli: Konkurs per punesim

Pershendetje Fadil,

BIM koncepti per mua eshte shume mire i njohur dhe nuk do te thote se e tere kompania AL-TRADE duhet ta dije se qeshte BIM (Building Information Modeling) koncepti, por edhe nuk do te thote se te gjithe ne duhet patjeter ti dijme te gjitha CADD programet qe punojne si BIM, sepse mendoj une, kjo do te kushtonte shume por edhe nuk eshte logjike.
Ndersa me fjale te tjera ne praktike si shume kompani ndertimore dhe projektuese tjera Kosovare por edhe Boterore, ndonjera punon ne Autodesk AutoCAD ndersa tjetra ne ArchiCAD, ndersa ne kemi zgjedhur ArchiCAD-in, dhe besoj qe kjo nuk duhet te paraqiste ndonje problem qe ju te mos kuptoni se pse ne kerkojme te punojme me ArchiCAD.

Sa i perket projektit qe eshte realizuar d.m.th. ai edhe eshte i projektuar mirepo ka edhe shume pune tjera per tu punuar rreth detaleve dhe fazave tjera, keshtu qe neve na duhen dy teknike per ta kompetuar projektin, pra siq thate edhe ju "AS BUILT", pra ne punojme paralelisht.

Me respekt,
Arch. Arber Shala...
Regjistrohu pėr ta shikuar artikullin e plotė.
@bi nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 20-02-2011, 00:46   #9
rili
Brucosh
rili has no status.
Junior Member
 
Avatari i rili
 
Hera e fundit nė linjė: 03-02-2012 13:26
Regjistruar mė: Apr 2010
Koha e kaluar nė forum: 0 sec
Postimet: 5
Tema tė nisura: 0 Tema tė nisura
Faleminderime: 1
Faleminderuar 0 herė nė 0 Postime
Activity Longevity
0/20 12/20
Today Postimet
ssssssss5
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek rili Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek rili
Titulli: Konkurs per punesim [Al Trade]

shum prezantim i pakuptimt...
Regjistrohu pėr ta shikuar artikullin e plotė.
rili nuk ėshtė nė linjė  
Temė e mbyllur

  Forumi archiEDU² > archiEDU - arkitekturė - dizajn > konkurse


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė temė: 1 (0 anėtarėt dhe 1 vizitorėt)
 
Paneli i temės
Shfaq mundėsitė

Rregullat e postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Ikonat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFF
Zgjidh forumin

Tema tė njėjta
Tema Filluesi i temės Forumi Pėrgjigje Postimi i fundit
Konkurs ndėrkombėtar per rregullimin e qendres se Prishtinės Skanderbeg internacionale 6 07-09-2008 20:42
Konkurs pėr punėsim [Studio CodeX] Freskim konkurse 4 19-06-2008 15:35
konkurs per pune [Heritage] lion konkurse 3 29-05-2008 09:59
Konkurs pėr punėsim [Studio CodeX] Freskim konkurse 6 01-04-2008 18:36
Konkurs pėr lirim nga pagesa e semestrit tė studentėve Freskim archiStudent - fakulteti 2 21-08-2007 23:26


Tė gjithė oraret janė GMT +2. Ora tani ėshtė 20:50.


Fuqizuar nga vBulletin® Versioni 3.7.0
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
File'ėt nė shqip nga www.forumishqiptar.net
Copyright ©2005 - 2013, archiEDU